W dniu 28.02.17 w Centrum  Kultury i Sportu w Krzeszowicach, odbyły się finały mistrzostw powiatu krakowskiego w piłce siatkowej dziewcząt,  na poziomie gimnazjum.

             Po eliminacjach gminnych, gdzie  reprezentacja Gimnazjum w Liszkach pokonała Gimnazjum w Mnikowie wynikiem 3:1, zawodniczki z Liszek stanęły  do walki z drużynami  z powiatu krakowskiego. Drużyny  podzielono na 2 grupy. Zespół z Liszek trafił do grupy z drużynami z : Zabierzowa, Skawiny oraz Sułoszowej. W rozgrywkach grupowych, dziewczęta z Liszek zajęły pierwsze miejsce, pokonując wszystkie drużyny wynikiem 2 : 0. W półfinale czekał już zespół z Gimnazjum w Bibicach. Również ten pojedynek okazał się zwycięski  ( 2 :  0 ).  Finał to rywalizacja pomiędzy  drużynami  z Liszek oraz Krzeszowic. Po zaciętej walce i zwycięstwie, pierwsze miejsce w turnieju przypadło reprezentacji  Krzeszowic. Drużyna z Liszek zajęła drugie miejsce.

          Gratulujemy dziewczętom osiągniętego wyniku, życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania radości z uprawiania sportu.

                    Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Sotwin,  Dominika Bańdo, Sylwia Steczko, Jagoda Machaczka, Monika Rosek ,  Agata Solecka,  Gabriela Rytel,  Patrycja Kadula, Emilia Bartyzel, Aleksandra Skucińska, Natalia Poprawa, opiekun drużyny: Krzysztof Micał.       

 

                                                         Krzysztof Micał

Ostatni dzień lutego zgromadził  w hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół w Liszkach młode talenty aktorskie z terenu naszej gminy.  Przeglądowi teatralnemu towarzyszyło hasło „LEGENDY ŹRÓDŁEM  WARTOŚCI”. Mieliśmy przyjemność gościć grupy teatralne ze szkół podstawowych z Cholerzyna, Jeziorzan, Kaszowa, Kryspinowa, Morawicy, Piekar, Rącznej oraz z gimnazjum w Mnikowie. Gospodarzy - Liszki -reprezentował zespół teatralny ze szkoły podstawowej.

Razem z aktorami przyjechali opiekunowie grup, którzy swoim zamiłowaniem do sztuki teatralnej dzielą się z młodzieżą. Efekty ich wspólnej pracy mogliśmy zobaczyć na scenie, która w trakcie spektakli zmieniała się scenograficznie:  od krakowskiego rynku przez proste chłopskie chaty po fale Bałtyku. Stroje, rekwizyty dopracowano w szczegółach, co stanowiło barwne uzupełnienie każdej z legend. Galeria postaci -  królowa Jadwiga, książę Probus i jego żona, Bazyliszek, Piast, królowa Jurata, Janosik, Lajkonik, Popiel, Nawojka i oczywiście Szewczyk ze smokiem wawelskim - przemaszerowała przez scenę, zabierając nas w podróż w czasie. Widownia delektowała się popisową grą aktorów i odpowiednio dobraną muzyką. Oprawą fotograficzną w sposób profesjonalny zajęły się uczennice uczęszczające na kółko fotograficzne działające w naszym gimnazjum: Aleksandra Tałach i Oliwia Pawlik.

To wspólne świętowanie sztuki teatralnej warto wpisać w coroczny kalendarz spotkań artystycznych wszystkich szkół z naszej gminy.

Organizatorom  jak zwykle przyświecał jeden cel: integrować naszą zdolną młodzież,  środowisko nauczycieli humanistów oraz opiekunów grup teatralnych.

Dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Marta Czyżewska                             

Magdalena Urban Kopeć

ZOBACZ ZDJĘCIA

          Miło nam poinformować, że w kolejnej edycji konkursu pożarniczego, uczniowie naszej szkoły odnieśli spore sukcesy. W dniu 24.02.17 w budynku GOK  w Liszkach, po raz kolejny, uczniowie z terenu Gminy Liszki, rywalizowali w konkursie dotyczącym wiedzy pożarniczej. Rywalizacja toczyła się na dwóch poziomach. W jednej grupie test rozwiązywali gimnazjaliści, natomiast w drugiej uczniowie szkół podstawowych.  W wyniku rywalizacji szkół podstawowych, uczennica klasy 6 Angelika Lenart zdobyła drugie miejsce     

          W kategorii  klas gimnazjalnych,  największą  wiedzą,  wykazała się uczennica klasy 3 naszego Gimnazjum Monika Rosek, która zajęła pierwsze miejsce. Monika będzie reprezentować Gminę Liszki konkursie powiatowym, który odbędzie się na terenie  Jednostki  Ratowniczo – Gaśniczej Nr. 4 w Krakowie. Życzymy naszej uczennicy sukcesu w powiatowej rywalizacji. Oprócz wyżej wymienionych uczennic, naszą szkołę w konkursie gminnym reprezentował także uczeń klasy 2 gimnazjum Michał Hoły. Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali wartościowymi nagrodami i upominkami. Do konkursu uczniów przygotował Krzysztof Micał.

 

                                                                                              Krzysztof Micał

 

              W dniu 22 lutego 2017 r. na hali sportowej przy ZS Liszkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Liszki w piłce siatkowej dziewcząt, na poziomie gimnazjum. 

              Nasze dziewczęta rozegrały mecz z gimnazjalistkami z Mnikowa. Spotkanie, które śmiało możemy nazwać „meczem przyjaźni”, zakończyło się zwycięstwem uczennic z Liszek, w stosunku 3:1. Nasza drużyna, tym samym uzyskała prawo do reprezentowania Gminy Liszki w turnieju powiatowym. Zespół wystąpił w następującym składzie: Natalia Sotwin,  Dominika Bańdo, Sylwia Steczko, Jagoda Machaczka, Monika Rosek ,  Agata Solecka,  Gabriela Rytel,  Patrycja Kadula  ,  Emilia Bartyzel,  Aleksandra Skucińska,  opiekun drużyny: Krzysztof Micał.       

 

                                                                                       Krzysztof Micał

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500