Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to już tradycja na stale wpisana w kalendarz naszej szkoły. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Liszkach w dniach 25 i 26 stycznia 2017 roku. Babcie i dziadkowie bardzo licznie zgromadzili się na hali sportowej, w uroczystości uczestniczyli także rodzice i rodzeństwo naszych uczniów. 25 stycznia swoich bliskich zaprosiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki przygotowały jasełka, a po nich przyszedł czas na rozmowy oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Był także czas na wspólne kolędy i zabawy. Z żalem wszyscy się rozstawali czekając na kolejne takie spotkanie. Następnego dnia najmłodsi uczniowie naszej Szkoły Podstawowej mieli okazję zaprezentować swój talent i dostarczyć swoim bliskim mnóstwo radości oraz wzruszeń. Dzieci z klas 1-3 bardzo zaangażowały się w przygotowanie tego wyjątkowego dnia i wraz ze swoimi opiekunami przygotowały specjalny program. Na wstępie Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie na scenie mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawy pokaz karate przygotowany przez grupę naszych uczniów pod okiem swojego instruktora. Po tym emocjonującym występie, swoje umiejętności taneczne w trzech tańcach nowoczesnych zaprezentowała grupa „SK-Art”. Kolejnym punktem programu były jasełka w wykonaniu uczniów klas trzecich. Podczas tego przedstawienia, goście mogli usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu wszystkich dzieci biorących udział w uroczystości. Na koniec uczniowie klas 1-3 przedstawili specjalną część programu dla swoich wyjątkowych gości. Były więc wiersze, życzenia, piosenki oraz tańce dla babci i dziadka. Chociaż zapewne to występy wnuków były największym prezentem, to na gości czekały jeszcze laurki oraz drobne upominki wykonane przez dzieci. Uroczystość przygotowały wychowawczynie nauczania początkowego wraz z pomocą kilku innych nauczycieli, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek oraz Samorządowi Uczniowskiemu, który pomógł w obsłudze imprezy. Cieszymy się, że całe spotkanie upłynęło w serdecznej oraz rodzinnej atmosferze i wierzymy, że zostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Link do wszystkich zdjęć: https://goo.gl/photos/23ymyMvt26aPn5yD9

 

Agnieszka Janas

        26 stycznia 2017 r. gościliśmy w progach naszej szkoły babcie i dziadków naszych uczniów.  

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z tej uroczystości. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

     19 stycznia 2017 r., drużyna chłopców Szkoły Podstawowej w Liszkach, w składzie: Patryk Pernal, Jakub Steczko, Wiktor Kasprzycki, Miłosz Such, Sebastian Steczko, Jakub Stachowski, Szymon Kowalik, opiekun Krzysztof Micał, zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Gminy Liszki Szkół Podstawowych w piłce koszykowej. Gratulujemy zawodnikom wspaniałej zabawy oraz odniesionego sukcesu sportowego.

                                                                              Krzysztof Micał

Dnia 18 stycznia klasy 1 oraz 2b SP uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której zwiedziły galerię "Broń i Barwa w Polsce" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej lekcji, przymierzali hełmy i tarczę, których repliki dostępne są w galerii, opisywali zbroję  i wspólnie zastanawiali się, czy wygodnie było ją nosić. Prowadzący tłumaczył uczestnikom wycieczki, kim byli rycerze i skąd czerpiemy wiedzę o dawnych czasach. Pokazywał również jak zmieniała się broń oraz strój żołnierza na przestrzeni lat, a na koniec przygotował dla dzieci specjalne zadanie. Wycieczka była nie tylko cenną lekcją historii, ale także niezwykle ciekawym spotkaniem młodego odbiorcy ze sztuką.

 

 

Szanowni Absolwenci i Przyjaciele naszej szkoły!

Bardzo gorąco i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału
w BALU ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY,
który jest kolejnym etapem jubileuszowego roku obchodów 200-lecia naszej szkoły.

Bal odbędzie się 28 stycznia 2017 roku na hali sportowej w Zespole Szkół w Liszkach.

Bilety można kupić:
* w sekretariacie szkoły u Pani Elżbiety Kowalik,
*w sklepie kosmetycznym u Pani Anety Tałach,
* u Pani Lucyny Poprawy,
* u Pani Justyny Żychlińskiej- Buczek. 

Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę i doskonałą kuchnię,
o dobrą muzykę i niezapomniane wrażenia zadba zespół muzyczny „DE COLT” z Liszek. 

Więcej szczegółów na plakacie. 

ZAPRASZAMY i  DO ZOBACZENIA!

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500