Dnia 15 marca 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się apel wychowawczy z cyklu „PRZYSŁOWIA POLSKIE- ŹRÓDŁEM WARTOŚCI”. Klasa 3a gimnazjum przedstawiła w formie pantominy  przysłowie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Autorkami scenariusza oraz głównymi operatorkami są uczennice tej klasy Julia Wilk i Gabrysia Rytel. Spektakl był podzielony na dwie części. W pierwszej niezgoda opanowała świat, natomiast w drugiej części została ukazana harmonia i korzyści z niej płynące.

Marzena Rosik

 
   

 

            W dniu 15.03.2017 r. na hali sportowej przy ZS Liszkach odbyły się "Mistrzostwa gminy Liszki w piłce siatkowej chłopców" na poziomie gimnazjum.
            Mecz zakończył się zwycięstwem Gimnazjum w Mnikowie 3-0 (25-17, 25-16, 25-21) dając tym samym prawo do reprezentowania Gminy Liszki w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w piłce siatkowej chłopców
            Mecz był bardzo ciekawy, toczył się w miłej i przyjaznej atmosferze oraz zgodnie z duchem fair-play. Chociaż nasi gimnazjaliści przegrali, to mimo wszystko zaprezentowali się bardzo pozytywnie podejmując wyrównaną walkę z nie byle kim, bo zeszłorocznymi Mistrzami Powiatu Krakowskiego w piłce siatkowej.
           Jak przystało na prawdziwych sportowców uczniowie obydwu gimnazjów wykazali się dużym zaangażowaniem i szacunkiem do przeciwnika. 
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a finalistom życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach. Powodzenia :)
 
 
Gimnazjum Liszki:
Piwowarczyk Bartłomiej - kl. 3B, Trojan Konrad - kl. 3A, Meus Michał - kl. 3A, Solecki Filip - 3A, Trojan Kacper - kl. 2A, Zygmanek Jakub - kl. 2A, Ciuba Sebastian - kl. 2B, Grzesiak Mateusz - kl. 2B, Szumilas Bartłomiej - kl. 2B, Buczek Paweł - kl. 2C, Wlazło Konrad - kl. 2C, Kłósek-Gniewkowski Jan - kl. 1C.
 
Marcin Sadko
 
 

 

Szanowni Państwo,

        Informuję, że plac zabaw znajdujący się przy boisku szkolnym jest obecnie w trakcie budowy. W związku z tym obowiązuje absolutny zakaz przebywania na jego terenie. Proszę o rozwagę i odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci.

Marta Czyżewska

W dniu dzisiejszym klasy 1-3 SP były na wycieczce w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Uczniowie z zapartym tchem oglądali wspaniały spektakl dla dzieci w reżyserii Jarosława Kiliana pt. "Pinokio". Włoskie miasteczko pełne śmiechu i muzyki, mroczny las, arena cyrkowa, jak i fantastyczny brzuch wieloryba przenikały w głąb widowni, zapraszając ją do współuczestnictwa w magicznym seansie. Dzieci poznały postać drewnianego chłopca, pragnącego stać się prawdziwą, żywą istotą. Bezpośredni i uroczy, nawiązał świetny kontakt z publicznością, a jego niezwykłe przygody wzbudziły w dzieciach wiele emocji. Niesamowitym wydarzeniom na scenie towarzyszyły piosenki z muzyką Grzegorza Turnaua. Widowisko uatrakcyjniały wspaniałe kostiumy oraz magiczna, wciąż zmieniająca się scenografia. Na uwagę zasługują także barwne postacie i świetna gra aktorska. Mamy nadzieję, że poza niewątpliwie edukacyjną, moralizatorską warstwą, spektakl rozbudził w najmłodszych zamiłowanie do teatru i na długo zostanie w ich pamięci.

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500