W dniach 5-15 grudnia 2016 roku  uczniowie klas drugich i trzecich  Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Stypendialnym Projekcie Edukacyjnym, organizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w  konkursach z zakresu edukacji czytelniczej, matematycznej,  plastycznej i ortograficznej.

W konkursie czytelniczym „Abecadło” wzięło udział 9 uczniów z  klas drugich i 9 uczniów z  klas trzecich. W konkursie ortograficznym „Ortografek” uczestniczyło 3 uczniów z klas drugich oraz 6 z klas trzecich. Prace plastyczne do konkursu „Plastuś” wykonało  po 12 uczniów z klas drugich i trzecich. Największym powodzeniem cieszył się konkurs matematyczny „Plusik”. Tutaj swoich sił próbowało 20 uczniów z klas drugich i 18 z klas trzecich. 

Wszyscy uczestnicy konkursów musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami.

Na wyniki czekaliśmy aż do marca 2017r. Chociaż w „Stypendiadzie Wczesnoszkolnej” brało udział tysiące uczniów z całej Polski, to okazało się, że wśród laureatów i finalistów są również uczniowie naszej szkoły.

Oto nasze Orły Matematyczne:

Laureatka:

Julia Klita – kl.2b – III miejsce/48pkt na 50 możliwych/

Finaliści:

Paulina Janik – kl.2b wyróżnienie  /46pkt na 50/

Aleksandra Mitka – kl. 2a wyróżnienie  /46pkt na 50/

Martyna Siatka – kl.2a wyróżnienie /46pkt na 50/

Aleksander Słowik – kl. 2a wyróżnienie /45pkt na 50/

Wiktoria Miś – kl. 2a wyróżnienie /44pkt na 50/

Orzeł Plastyczny:

Zuzanna Steczko  - kl.3a wyróżnienie /43 pkt na 50/

Laureatka i finaliści zostali nagrodzeni na forum szkoły nagrodą książkową oraz  medalami. Wszyscy uczestnicy „Stypendiady” otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                                                                                                                                    Aneta Kowalik

 

   Każdy piątek popołudniową porą gromadzi na głównym holu Zespołu Szkół w Liszkach grupę młodych gimnazjalnych talentów, którzy tworzą szkolne koło teatralne.  Przez ostanie miesiące tworzyli scenariusz, a w ostatnich tygodniach dopieszczali swój najnowszy pomysł – spektakl teatralny pt. „Romeo i Julia inaczej”. Na warsztat wzięto klasykę Williama Szekspira, najsłynniejszą tragedię dwojga  zakochanych z Werony.

 Postawiono jednak na współczesne czasy i na scenie mogliśmy zobaczyć dwa skłócone rody, które w herbach umieściły… deskorolkę i dres. Przedstawienie  wzbogacono wokalnymi popisami aktorów: Julia buntowała się w piosence „Nie będę Julią” zespołu „Banda i Wanda”, a Merkucjo podsumowywał  kłopoty Romea z Rozaliną w przeboju „Ona czuje we mnie piniądz” oraz „Ruda tańczy jak szalona”. Trema, która zawsze towarzyszy publicznym występom, tym razem nie przeszkodziła młodym aktorom zrealizować się na scenie.

Widownia stanęła na wysokości zadania i w pełnym skupieniu, przerywanym od czasu do czasu salwą śmiechu, delektowała się kunsztem aktorskim swoich kolegów i koleżanek        z koła teatralnego. Występ podobał się wszystkim: młodzieży, nauczycielom, pracownikom szkoły. Spektakl nagrodzono gromkimi brawami.

Warto zaznaczyć, że praca nad dwudziestominutowym spektaklem trwa całymi miesiącami: próby, stroje, dekoracje, rekwizyty, muzyka. To wymaga czasu i zaangażowania całego zespołu: aktorów, scenografów, specjalistów od rekwizytów i obsługi technicznej.

Pragnę podziękować całemu zespołowi koła teatralnego za artystyczne wrażenia, jakich dostarczyli widzom i swojemu opiekunowi.

                                                 

                                                                                                   opiekun koła teatralnego

                                                                                Magdalena Urban Kopeć

ZOBACZ ZDJĘCIA

            Dnia 24 marca 2017 roku w Zespole Szkół  im. Wandy Rutkiewicz  w Rząsce odbył się drugi etap VIII Gminnego Konkursu  Wiedzy O Wielkiej Brytanii. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy III a  gimnazjum Aleksandra Wilk, Karolina Marczyk i Emilia Kowalik, które zakwalifikowały się do drugiego etapu uzyskując najwyższą ilość punktów na etapie szkolnym.
            Laureatką konkursu została Emilia Kowalik, która najlepiej zaznajomiła się z historią, geografią, literaturą, filmem, muzyką, tradycjami i życiem codziennym Wielkiej Brytanii oraz Brytyjską Rodziną Królewską. Nasza liderka  pokonała siedemnaścioro konkurentów zajmując miejsce pierwsze.

Gratulujemy !!!

Marzena Rosik


Więcej o tym konkursie można przeczytać pod linkami:

http://www.gimrzaska.zabierzow.org.pl/
https://www.facebook.com/gimnazjumrzaska/photos/pcb.677352345800347/677350659133849/?type=3&theater

         W dniu 23.03.2017 r. na hali sportowej w Skawinie odbyły się "Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego" w piłce ręcznej chłopców na poziomie gimnazjum. Mecze były rozgrywane 2x10 min. w dwóch grupach "systemem każdy z każdym", a następnie o miejsca w turnieju. Gimnazjum w Liszkach zajęło czwarte miejsce w powiecie krakowskim. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Choć były to pierwsze mecze mistrzowskie dla tych uczniów, należy wyróżnić ich wspaniałą postawę i walkę o zwycięstwo w każdym spotkaniu.
 
Gimnazjum Liszki:
Piwowarczyk Bartłomiej - kl. 3B, Meus Michał - kl. 3A, Trojan Konrad - kl. 3A, Maciej Lusina - kl. 3A, Solecki Filip - kl. 3A, Jakub Sułek - kl. 3A, Trojan Kacper - kl. 2A, Zygmanek Dawid - kl. 2A, Sebastian Ciuba - kl. 2B, Mateusz Grzesiak - kl. 2B, Szumilas Bartłomiej - kl. 2B, Biel Rafał - kl. 2C, Marcin Sadko - Trener/Nauczyciel.
 
GRUPA A
G. Skawina - G. Wawrzeńczyce (11-6)
G. Skawina - G. Rybna (18-8)
G. Wawrzeńczyce - G. Rybna (7-5)
 
GRUPA B
G. Liszki - G. Zalas (4-5)
G. Liszki - G. Michałowice (5-4)
G. Michałowice - G. Zalas (11-2)
 
MECZE FINAŁOWE
o V miejsce: G. Rybna - G. Zalas (13-3)
o III miejsce: G. Liszki - G. Wawrzeńczyce (3-5)
o I miejsce: G. Skawina - G. Michałowice (10-7)
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Gimnazjum Skawina
2. Gimnazjum Michałowice
3. Gimnazjum Wawrzeńczyce
4. Gimnazjum Liszki
5. Gimnazjum Rybna
6. Gimnazjum Zalas
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Marcin Sadko
 

 

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500