W Szkole Podstawowej nr 1 w Kaszowie odbył się III Gminny Konkurs Kaligraficzny "Zostań Mistrzem Kaligrafii", w którym wzięli udział nasi uczniowie z klas drugich oraz trzecich. Miło nam poinformować, że zaszczytne III miejsce w konkursie otrzymała uczennica z naszej szkoły: Paulina Figuła z klasy 2b. Gratulujemy także dwóch wyróżnień, które otrzymali: Zuzanna Steczko z kl. 3a oraz Kamil Kowalik z kl. 3b. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatorów konkursu. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą nadal rozwijać umiejętność pięknego, estetycznego i starannego pisania. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Edukacja szachowa, jako ważny element nauki, jest obecna w wielu placówkach w Polsce od kilku lat. Przyczynił się do tego w ogromnej mierze opracowany przez Polski Związek Szachowy projekt, mający na celu umożliwienie najmłodszym uczniom naukę królewskiej gry już w pierwszych latach szkoły. Jak można przeczytać na stronie internetowej stowarzyszenia, celem projektu było:  zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najlepszym sposobem poznania swoich wychowanków jest wspólny, kilkudniowy wyjazd w któryś z atrakcyjnych regionów naszego kraju. Tego zdania są wychowawczynie klas: 2a gimnazjum - Agnieszka Cyganik i 1a gimnazjum - Magdalena Urban Kopeć. Tuż przed sezonem w nadmorskiej Łebie uczniowie lisieckiego gimnazjum korzystali z dobrodziejstw jodu i zwiedzali najciekawsze miejsca związane ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Te kilka dni to był czas intensywnego odkrywania uroków jednego z najciekawszych regionów kulturowych Polski – Kaszub.  Mieszkają tu Kaszubi, którzy określają się jako mniejszość narodowa. Przez setki lat stworzyli na tych ziemiach fascynującą kulturę, posługują się własnym językiem i gorliwie pielęgnują bogatą tradycję. Jej przejawy dostrzeżemy zarówno w kuchni czy architekturze, jak i na drodze, gdyż w całym regionie spotyka się dwujęzyczne tablice z nazwami miejscowości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

ZOBACZ ZDJĘCIA

                WIĘCEJ ZDJĘĆ...

Klub Kultury Przegorzały, dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury – Kultura Dostępna i współpracy z Fundacją Krakowska Scena Muzyczna oraz Radą Dzielnicy VII realizuje  wspaniały muzyczny projekt – Żywa Lekcja Muzyki.

         Poznamy z bliska przeróżne instrumenty, nauczymy się wydobywać się z nich dźwięki oraz weźmiemy udział w tworzeniu piosenek wraz z krakowskimi zespołami SAYES i MEEOW, po to, by potem wspólnie wyśpiewać je w trakcie kameralnego koncertu. Dzięki lekcji dzieci z dzielnicy Zwierzyniec oraz przyległych gmin będą miały możliwość stania się najmłodszymi członkami krakowskiej sceny muzycznej!

       

 Program warsztatów:

a) wprowadzenie w muzyczny świat i tematykę zajęć

b) prezentację instrumentów muzycznych (opis i solo)

c) zabawa przy instrumentach

d) zajęcia w grupach (podział na wokalistów i instrumentalistów)

e) tajniki aranżacji utworu

f) wspólne wykonanie przygotowanych utworów.

 

Harmonogram Żywej Lekcji Muzyki:

10 czerwca 2017, godzina 18:00
Klub Kultury Przegorzały, ulica Kamedulska 70,

12 czerwca 2017  godzina 15:00
Prywatne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa
ul. Senatorska 39, 30-106 Kraków

14 czerwca 2017, godzina 12:00
Szkoła Podstawowa w Zabierzowie im. II Armii Wojska Polskiego ul. Szkolna 50

19 czerwca, godzina 18:30
Szkoła Podstawowa nr. 48 im. Szarych Szeregów, ul. Księcia Józefa 337, sala nr. 9

 21 czerwca, godzina 17:30
Zespół Szkół im. św. Jana Kantego, Liszki 457, 32-060 Liszki

 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY PROJEKTU

funpage projektu

 
SPONSORZY PROJEKTU:
 
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Rada Dzielnicy VII 
 
 
 
ORGANIZATORZY PROJEKTU:

 

Klub Kultury Przegorzały Filia CK Dworek Białoprądnicki
 
Krakowska Scena Muzyczna

 

 

W maju Zespół Szkół w Liszkach zaproponował wszystkim szkołom podstawowym i gimnazjom kolejne spotkanie podczas II Gminnego Konkursu Humanistycznego – „LEGENDY I PODANIA ŹRÓDŁEM WARTOŚCI”. Zaproszenie przyjęły szkoły z Cholerzyna, Kaszowa I, Kaszowa II, Kryspinowa, Morawicy oraz gimnazjum w Mnikowie. Szkoła podstawowa i gimnazjum w Liszkach wystąpiły jako gospodarze. Uczestnikom konkursu towarzyszyły panie polonistki i opiekunowie grup, którzy jednocześnie stanowili jury oceniające zmagania młodzieży.

 

CZYTAJ WIĘCEJ...

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500