Dnia 14 czerwca 2017 roku uczennice naszej szkoły:

Aleksandra Kajda z kl. 2b SP
Julia Smykla z kl. 2b SP
Amelia Buła z kl. 5 SP
Aleksandra Tałach  z kl. 2b Gimnazjum
Wiktoria Nowak z kl. 2b Gimnazjum

wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kryspinowie. Jego tematem były Ulubione wiersze naszych rodziców. Całości patronował Wójt Gminy Liszki, Paweł Miś. Do konkursu stanęli uczniowie wszystkich Szkół Podstawowych w Gminie w kategoriach I – III i  IV-VI oraz reprezentanci Gimnazjów w Liszkach i Mnikowie.
      Konkurencja była bardzo duża, a wszyscy uczestnicy doskonale przygotowani. Jednak niepokonana okazała się uczennica naszego Gimnazjum, Ola Tałach z kl.2b, która zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjów, recytując fenomenalnie wiersz Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”. Ponadto spośród najmłodszych uczestników III miejsce zajęła Ola Kajda z kl. 2b SP z wierszem Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Miejsc na podium nie starczyło dla wszystkich, ale wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy uczestników.

Dorota Munio

KONKURS RECYTATORSKI - ZOBACZ ZDJĘCIA

          Wiktor Kasprzycki oraz Angelika Lenart, uczniowie klasy szóstej wzięli udział  w V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich W Formie Towarzyskiej. Zawody odbyły się w Dobczycach. Angelika w swojej kategorii tanecznej zajęła 4 miejsce, natomiast Wiktor został zwycięzcą  turnieju.  
            Wiktor brał również udział w konkursie tanecznym ”Freestale Dance Open” gdzie w kategorii solo freestale  12-15 lat  również zajął I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                      Krzysztof Micał

        Nietypowe pożegnanie ze szkołą  przeżyli  trzecioklasiści  z Zespołu Szkół w Liszkach. Stereotypowa opinia głosi, że szkoła nie jest ulubionym miejscem młodzieży. Nasi uczniowie zadali temu stwierdzeniu kłam. NOC FILMOWA W ZESPOLE SZKÓŁ W LISZKACH-czytaj więcej...

         12 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Liszkach uczestniczyła w MISTRZOSTWACH GMINY LISZKI W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM, który odbył się w Jeziorzanach. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach chłopców i dziewcząt na poziomie klas w dyscyplinach: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m. Uczennica klasy szóstej Angelika Lenart zdobyła III miejsce w swojej kategorii. TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY-czytaj więcej...

         Kontynuując wieloletnią, wspaniałą tradycję wiosennych wycieczek gimnazjalistów, w dniach 15-20 maja zorganizowałem wyjazd edukacyjny dla uczniów klasy IIb, której jestem wychowawcą. Program wycieczki koncentrował się na zabytkach, kulturze regionalnej i tradycji historycznej Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Malborka i Helu. Relacja z wycieczki do Trójmiasta.  

Dariusz Jach

ZOBACZ ZDJĘCIA

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500