Muzeum Narodowe w Krakowie po raz drugi wzięło udział          
w Wielkiej Zbiórce Książek organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.
Każdy, kto ma książki w dobrym stanie, mógł wziąć udział w akcji.
Trafiają one do placówek medycznych, tworząc kolejne „zaczytane” biblioteki dla dzieci i dorosłych.

„Zaczytani - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

to ogólnopolska kampania, podczas której promowane jest czytelnictwo oraz powstają biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.

Do 19 maja książki można było składać

w specjalnych kartonach w ZESPOLE  SZKÓŁ W LISZKACH,
a do 21maja w oddziałach muzeum w Krakowie: Ośrodku Kultury Europejskiej Europeum, Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilonie Józefa Czapskiego, Gmachu Głównym i Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Kolejna edycja akcji już za rok!!! 

Magdalena Urban Kopeć

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

 

 

 

 


W czwartek przedszkolaki uczestniczyły w Krakowskim Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tym razem na wycieczkę udaliśmy się środkami transportu publicznego- najpierw autobusem, a później tramwajem- co dla niektórych już było ogromną atrakcją. Po dotarciu na miejsce, na początek zostaliśmy oprowadzeni po budynku i najważniejszych miejscach Wydziału Medycyny UJ, a następnie przyszedł czas na krótki odpoczynek i przerwę na posiłek. Pełni sił powróciliśmy do dalszej części wycieczki, czyli kursu pierwszej pomocy. Na zakończenie pożegnani zostaliśmy przez profesorów i rektora Collegium Medicum UJ, a następnie udaliśmy się do kościoła św. Anny, gdzie spoczywa św. Jan Kanty patron naszej szkoły. 

 

 

W etapie przedszkolnym organizowanego przez Agencję Rynku Rolnego konkursie „Owocowo- warzywne stworki” wzięło udział dwóch chłopców - Nikodem Steczko oraz Dorian Gruca. Zadaniem dzieci było zrobienie dowolnej postaci- stworka z warzyw i owoców, a następnie udokumentowanie pracy na zdjęciu. Jak widać na załączonych obrazkach powstały niezwykłe prace, ale niestety na konkurs wysłać mogliśmy tylko jedną z nich. Po burzliwych dyskusjach większością głosów do udziału w konkursie została wybrana praca Nikodema, ale gratulujemy obu chłopcom pomysłowości i kreatywności.

 

III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków już za nami. Obie grupy przedszkolne w ubiegły czwartek wzięły udział w akcji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola „Sprintem do maratonu” i dzielnie pokonały dystans 150 metrów. Niektórym udało się zrobić nawet kilka okrążeń, dlatego łączna odległość jaką udało się przebiec wszystkim naszym maratończykom to 11400 metrów- i ta liczba została dołączona do wspólnej puli przedszkolnych maratończyków z całej Polski. Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej, dlatego tym razem wszyscy byliśmy zwycięzcami i każdy dzielny uczestnik został nagrodzony medalem oraz dyplomem.

  

W czwartek 18 maja w Zespole Szkół odbył się wieczór autorski absolwenta naszej szkoły Jacka Raputy. Spotkanie rozpoczęło się od gościnnych występów tanecznych oraz prezentacji wierszy przez zwycięzców konkursów recytatorskich w przedszkolu i klasach I-III.

Następnie nadszedł czas na główny punkt spotkania, czyli prezentację tomiku wierszy „Papierowe serce”. Na scenie prócz autora mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze dwóch absolwentów szkoły w Liszkach. Wiersze Jacka Raputy czytała i śpiewała Lucyna Jajko, a podkład muzyczny stworzył Jarosław Meus. Serdecznie dziękujemy gościom za możliwość spotkania i podziwiania talentów, a wszystkim przybyłym gościom za poświęcony czas.

   

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500