W ostatnich dniach grupa młodsza oddziału przedszkolnego odwiedziła ogródek Nikolki. Oglądaliśmy warzywa na grządkach, nazywaliśmy je, sprawdzaliśmy, które części nadają się do jedzenia. Na koniec mogliśmy skosztować słodkich malinek, które jeszcze ukryły się na krzaczkach. Było naprawdę wesoło i ciekawie. A na zakończenie zajęć o warzywach postanowiliśmy urządzić zdrowe śniadanie. Na naszych kanapkach pojawiły się warzywa, które dały nam mnóstwo witamin. Kanapki samodzielnie przygotowane smakowały wyśmienicie.

Beata Sobesto

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

     11 października grupa starsza naszego oddziału przedszkolnego wybrała się na wycieczkę do kina Kijów na spektakl Narodowego Teatru Edukacji „Lokomotywa Pana Tuwima”. Aktorzy śpiewem, słowem i ruchem przedstawili historię bohaterów znanych utworów Juliana Tuwima, zabierając nas w podróż krainą wierszy wraz z głównymi bohaterami: Zosią, Grzesiem i rodzicami. Wszystko to w połączeniu z  kolorową scenografią, kostiumami i grą świateł dało bajkowy efekt, który zauroczył wszystkie dzieci. Spektakl z pewnością długo zostanie nam w pamięci, a i do wierszy powrócimy jeszcze nie raz.

 

Joanna Wawro

 

ZOBACZ ZDJĘCIA 

    W nowym roku nauki przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu Edukacja przez Szachy w Szkole. Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz chętni drugoklasiści uczestniczą w cotygodniowych zajęciach poświęconych zgłębianiu tajników gry w szachy, ale także rozwijaniu spostrzegawczości, umiejętności skupienia oraz twórczego rozwiązywania problemów. Mamy nadzieję, że dzięki nim nasi uczniowie nie tylko poznają zagadnienia związane ze słynną królewską grą, ale wypracują umiejętności wspomagające naukę i logiczne myślenie. Zajęcia prowadzi pani Elżbieta Powązka.

Elżbieta Powązka, Agnieszka Janas

ZOBACZ ZDJĘCIA

Szanowni Państwo, nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie:

„SEKRETY KRAKOWSKIEJ ALMARII”
CIEKAWIE I KREATYWNIE O PIENIĄDZACH, BANKACH, FINANSACH I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIWłaśnie trwa rekrutacja uczniów z gimnazjum chętnych do udziału w tym projekcie.

Organizatorem projektu jest Akademia Żakowska oraz Koło Naukowe Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Partnerami projektu są Muzeum im. E. Hutten-Czapskiego Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Narodowy Bank Polski.

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonowania bankowości w Krakowie na przestrzeni wieków.

W ramach udziału w tym projekcie uczniowie wraz z opiekunem wezmą udział w wycieczce po Krakowie i grze terenowej oraz połączonymi z mini warsztatami na ekspozycji numizmatycznej w Muzeum E. Hutten-Czapskiego, a także w edukacyjnych zajęciach warsztatowych dotyczących podstaw przedsiębiorczości w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Zajęcia odbędą się 26 października.

Zapraszam wszystkich uczniów interesujących się ekonomią, przedsiębiorczością oraz historią na bardzo ciekawe zajęcia.

Chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie w terminie 7-14 października 2016.

Udział w tych zajęciach jest całkowicie bezpłatny.Dariusz Jach

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500