20 czerwca Weronika Zabilska z klasy 3a Gimnazjum zajęła I miejsce w XII Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego oraz otrzymała wyróżnienie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Nagrodzone prace były hołdem złożonym przez małopolską młodzież Żołnierzom Wyklętym. W projekcie brali udział również Katarzyna Kasprzycka, Beata Milcz, Wiktoria Skowrońska, Agnieszka Pyrgies, Magdalena Fic oraz Mateusz Wędzicha (wszyscy z klasy 3a Gimnazjum).

 

 

 

W Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach od dłuższego czasu działa koło fotograficzne prowadzone przez Dariusza Jacha, skupiające młodzież o niebanalnej wyobraźni i zmyśle artystycznym.  Praca i osiągnięcia artystyczne naszych uczniów zostały ostatnio docenione przez komisję konkursową XII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Dwudziestego czerwca w Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie odbyło się wręczenie nagród. W kategorii Gimnazjum uczennica trzeciej klasy Weronika Zabilska zajęła pierwsze miejsce. Otrzymała także wyróżnienie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.  Nagrodzone prace były hołdem złożonym przez małopolską młodzież Żołnierzom Wyklętym. Swój udział w tym projekcie miała grupa miłośników fotografii w składzie: Katarzyna Kasprzycka, Beata Milcz, Wiktoria Skowrońska, Agnieszka Pyrgies, Magdalena Fic oraz Mateusz Wędzicha. Wbrew pozorom fotografia jest przecież sztuką zespołową i do odniesienia sukcesu potrzebna jest doskonała współpraca i zrozumienie.

 

 Nie jest to pierwszy sukces odniesiony przez młodzież, która uczestniczy w prowadzonych przeze mnie warsztatach fotograficznych.  Dwudziestego kwietnia w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina w Piekarach odbył się koncert finałowy XII Festiwalu im. ks. Siemaszki, podczas którego dwóch naszych uczniów Jan Wiecheć i Aleksandra Tałach odebrali pierwsze i trzecie wyróżnienie w konkursie fotograficznym. Tematem prac było hasło: „szczęście jest tam, gdzie widzi je człowiek”, czyli nasze motto: po prostu radość fotografowania. Te sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy, poświęconego czasu, ambicji uczniów i przede wszystkim ujawnionego talentu młodzieży.  Obdarzeni wrażliwością artystyczną młodzi ludzie znaleźli podatny grunt dla rozwoju swoich pasji, zdobywając wiedzę teoretyczną i ćwicząc umiejętności praktyczne podczas warsztatów w naszym szkolnym studio fotograficznym i wspaniałych plenerów fotograficznych. Efekty artystyczne tegorocznych zajęć można podziwiać w naszej szkole. Przed nami kolejne projekty fotograficzne, które już widzimy oczami naszej wyobraźni. Z pewnością dostarczą nam one mnóstwo radości i być może kolejnych powodów do dumy.

  

Dariusz Jach

 

   Praca konkursowa