Kiedy Peter Reynolds napisał książkę The Dot nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu. http://www.juniorowo.pl/miedzynarodowy-dzien-kropki

              Od pięciu lat na świecie, a w naszej szkole po raz drugi, obchodziliśmy 15 września  Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto odwagi, kreatywności i zabawy. Ten dzień jest okazją  do odkrywania i pokazywania talentów, których wśród naszych uczniów nie brakuje. Uczniowie klas I – III oglądali film o małej Vashti i słuchali napisanej specjalnie na tę okazję piosenki. Następnie tworzyliśmy plastyczne dzieła, których motywem przewodnim były kropki.  Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Każdy z naszych uczniów ma talent i pasję, które chciał pokazać innym. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych. Postanowiliśmy zorganizować wystawę prezentującą plastyczne zdolności naszych uczniów, a dla tych z talentami sportowymi  - turniej sportowy. W roku jubileuszu 200-lecia szkoły będzie wiele okazji  do prezentowania talentów uczniów Zespołu Szkół. Już dziś zapraszamy wszystkich  na imprezy i wystawy organizowane w szkole.

                                                                                                                      J. Jasiołek

      

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500