W roku szkolnym 2015/2016 udało nam się zorganizować wyjazd  na Zieloną Szkołę dla kilku klas gimnazjum. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w  roku szkolnym 2015/2016, kolejny już raz zorganizowaliśmy kilkudniowy pobyt nad polskim morzem. Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania. Pobyt na Zielonej Szkole był bardzo dobrze zaplanowany, tak aby młodzież i nauczyciele mogli wykazać się pracą twórczą, zintegrować oraz spełnić określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne.

        23 kwietnia 2016 roku wieczorem wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 49 uczniów klasy I a i II a gimnazjum oraz czterech osób opieki pedagogicznej. Naszym  miejscem zakwaterowania był  Dom Wczasowy „Neptun” w Sianożętach. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a pogoda była prawie wymarzona: słońce, deszcz, śnieg i wiatr... Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony  atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość, która znajdowała się w lesie nad samym morzem. Nie zabrakło takich atrakcji jak: wieczór karaoke, dyskoteka, wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz  pieczenie kiełbasek, własnoręczne wyrabianie chleba, zwiedzanie skansenu morskiego, Kołobrzegu, latarni oraz zajęć relaksacyjno-wyciszających i plastycznych (nauka de coupage).

        Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego  możliwości. W  każdym dziecku to „coś“, co należy do jego mocnych stron, było odpowiednio  stymulowane,  dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Uczniowie, którzy wyjechali na zieloną szkołę uczyli się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawali swoje słabe i mocne strony.

        Do domu wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i z mnóstwem miłych wspomnień.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Marzena Rosik

 

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500