20 października, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole święto patrona-  Św. Jana Kantego. Zgodnie z tradycją, w tym dniu do grona uczniów Szkoły Podstawowej uroczyście pasowani są pierwszoklasiści. Jednak tym razem okazji do świętowania było więcej. W dniu patrona, nastąpiło też oficjalne zakończenie obchodów 200-lecia Szkoły w Liszkach oraz nadanie nazw grupom przedszkolnym. Od tego roku w naszych oddziałach przedszkolnych mamy dwie grupy: dzieci młodsze przyjęły nazwę „Misie”, a dzieci z zerówki „Smerfy”.

Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w kościele parafialnym w Liszkach, gdzie uczciliśmy naszego świętego Patrona.  Po zakończeniu liturgii Mszy św. uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi, w uroczystym korowodzie udali się na halę sportową, gdzie odbyła się część oficjalna.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, pani dyrektor Aldona Dymek powitała przybyłych gości. W tym wyjątkowym dniu oprócz rodziców, nauczycieli i pracowników, w murach naszej szkoły gościli także: Wójt Gminy Liszki Pan Paweł Miś, sołtys Liszek Pan Józef Kowalik, pani Grażyna Samborek przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Władysław Szewczyk przedstawiciel Stowarzyszenia św. Jana Kantego.
W kolejnej części odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz uroczystość pasowania przedszkolaków i ślubowania pierwszoklasistów. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek.
Po zakończonej uroczystości, Pani dyrektor podziękowała przybyłym gościom i wszyscy w radosnych nastrojach udali się do sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Joanna Wawro

Zdjęcia: Dariusz Jach

GALERIA ZDJĘĆ

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500