W dniu 2 października 2017, klasa VII, wybrała się na wycieczkę w sąsiadujący niemal region z naszym miejscem zamieszkania, Beskid Średni. Naszą bazą było górskie schronisko PTTK „Kudłacze” w Pcimiu. W poniedziałkowy poranek w pobliże schroniska dotarliśmy busem, ostatni fragment drogi wraz z plecakami i śpiworami pokonaliśmy pieszo. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazał się wspaniały widok. Z terenu schroniska podziwiać mogliśmy panoramę Beskidu Wyspowego, Babią Górę, Gorce oraz niektóre szczyty Tatr. Pięknych widoków dopełniła wspaniała pogoda tego dnia. Po kilkugodzinnym pobycie na terenie schroniska po zorganizowaniu gier, zabaw oraz pysznym obiedzie, przygotowanym przez miłych i życzliwych gospodarzy schroniska, udaliśmy się na wycieczkę szlakiem górskim. Naszym celem było przejście czerwonym szlakiem do obserwatorium astronomicznego na szczycie góry Lubomir. Po około 1,5 godzinnym marszu przepiękną trasą turystyczną, dotarliśmy do celu naszej wycieczki. Na miejscu opiekun obserwatorium przeprowadził dla nas bardzo ciekawe zajęcia z astronomii a najważniejszym punktem tych zajęć była obserwacja słońca, profesjonalnym sprzętem w jaki wyposażone jest obserwatorium. W opinii opiekuna obserwatorium (również i naszej), widoczność słońca do obserwacji w tym dniu była wyjątkowa. Po powrocie do schroniska kolejną atrakcja tego dnia było ognisko w szałasie. Po upieczeniu kiełbasek oraz wspólnym śpiewaniu i zabawach udaliśmy się na spoczynek do pokoi w schronisku. Na drewnianych, piętrowych łóżkach spędziliśmy noc do rana. Po nocy spędzonej w schronisku poranek przywitał nas deszczem i zimnym powietrzem. Tego dnia nie było możliwe wyjście w góry. Ale czas spędziliśmy miło, przyjemnie i pożytecznie. Zabawy w schronisku, urozmaiciliśmy ciekawą lekcja geografii, poprowadzoną przez naszego przewodnika Pana Narcyza Maślankę. Pan Narcyz opowiedział nam również dużo o pracy przewodników górskich. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Po zjedzeniu smacznej zupy, spakowaniu się, udaliśmy się na umówione miejsce do naszego busa.                                                                                                                    

Pobyt oraz wędrówka po Beskidzie sprawiła nam wiele przyjemności. Ciepła i przyjazna atmosfera schroniska oraz jego urok sprawił że niektórzy z nas już planują wycieczki w to miejsce ze swoimi rodzinami. Gorąco polecamy to miejsce wszystkim którzy lubią przyrodę, wspaniałe widoki, czyste powietrze i trochę ruchu.                                    

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu pełnili wychowawca klasy siódmej p. Krzysztof Micał oraz ks. Adam Ból.

Zdjęcia z naszego wyjazdu możliwe są do obejrzenia w GALERIA ZDJĘĆ

Krzysztof Micał

 

   

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500