Zielona szkoła  to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele  dydaktyczno – wychowawcze, integracyjne oraz zapewnić wypoczynek. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce.
             W niedzielne popołudnie, 4 czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą panem Krzysztofem Micałem oraz opiekunami  panią Jolantą Urbaniec, panią Zdzisławą Nowakowską oraz panem Dariuszem Jachem wyruszyli do Bukowiny Tatrzańskiej, aby przez 6 dni uczyć się, działać praktycznie i wypoczywać.  Nasze miejsce zakwaterowania to Górski Ośrodek Wczasowy „STASINDA”.  W ośrodku czekały na nas nie tylko piękne pokoje ale także smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz przede wszystkim  wspaniała baza.   Przepiękne  sale do prowadzenia zajęć edukacyjnych, zewnętrzne boiska ze sztuczną nawierzchnią, gdzie mogliśmy realizować zajęcia sportowe oraz  chyba najbardziej przez wszystkich ulubione miejsce - basen wewnętrzny,  który mieścił się kilkanaście metrów od naszych pokoi.
           Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. W czasie naszego pobytu, odbyliśmy trzy kilkugodzinne wycieczki w tym dwie na górskim szlaku. W drugim dniu pobytu, udaliśmy się na Rusinową Polanę, z której zdobyliśmy szczyt Gęsiej Szyi. Wysiłek duży ale radość po osiągnięciu celu nie do opisania. Czwarty dzień pobytu to przejście szlakiem turystycznym przez Dolinę Kościeliską wraz z przyległościami: Jaskinia Mroźna (w niektórych miejscach przyjście niemal na czworakach, ale wrażenia niesamowite), Wąwóz Kraków, Źródełko Lodowe. Trzecia wycieczka to Zakopane: odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, muzeum tatrzańskie, spacer po mieście.
        W czasie pobytu nie zabrakło takiej atrakcji jak dyskoteka. Ta impreza, odbyła się wraz z ogniskiem w prawdziwym góralskim szałasie. Urozmaiceniem zajęć edukacyjnych, sportowych i wycieczek były warsztaty fotograficzne oraz plastyczne.
       Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. 
       Czas szybko minął i 9 czerwca uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień oraz dokumentacji w postaci mnóstwa zdjęć  wróciliśmy do Liszek.


                                                                                    Krzysztof Micał

ZOBACZ ZDJĘCIA

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500