12 kwietnia po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 „Wiersze znane od pokoleń”. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, rozwijanie ich zdolności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów, wyłonionych podczas klasowych eliminacji. Jury brało pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny /uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój/. Wszyscy uczestnicy konkursu przepięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Dlatego też, każdy z nich otrzymał zasłużony tytuł „Mistrza Recytacji”. Jednak  dwie uczennice z klasy 2b zachwyciły wszystkich szczególnie. Julia Smykla, przebrana w strój kwoki, pięknie deklamowała wiersz Jana Brzechwy „Kwoka”, a Aleksandra Kajda zachwyciła sugestywną recytacją wiersza „Na straganie”. Obu dziewczynkom gratulujemy talentu aktorskiego i życzymy powodzenia podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 7. czerwca w SP w Kryspinowie.

A oto pozostali Mistrzowie Recytacji:

Bruno Serednicki  kl.1

Wiktor Wasik kl.1a

Oliwia Wykurz kl.2a

Jaś Kopeć kl.2a

Karol Buczek  kl.3a

Szymon Meus kl.3a

Ignacy Kowalik kl.3b

Bartosz Żupnik  kl.3b

 

                                                                                                     Aneta Kowalik

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500