Każdy piątek popołudniową porą gromadzi na głównym holu Zespołu Szkół w Liszkach grupę młodych gimnazjalnych talentów, którzy tworzą szkolne koło teatralne.  Przez ostanie miesiące tworzyli scenariusz, a w ostatnich tygodniach dopieszczali swój najnowszy pomysł – spektakl teatralny pt. „Romeo i Julia inaczej”. Na warsztat wzięto klasykę Williama Szekspira, najsłynniejszą tragedię dwojga  zakochanych z Werony.

 Postawiono jednak na współczesne czasy i na scenie mogliśmy zobaczyć dwa skłócone rody, które w herbach umieściły… deskorolkę i dres. Przedstawienie  wzbogacono wokalnymi popisami aktorów: Julia buntowała się w piosence „Nie będę Julią” zespołu „Banda i Wanda”, a Merkucjo podsumowywał  kłopoty Romea z Rozaliną w przeboju „Ona czuje we mnie piniądz” oraz „Ruda tańczy jak szalona”. Trema, która zawsze towarzyszy publicznym występom, tym razem nie przeszkodziła młodym aktorom zrealizować się na scenie.

Widownia stanęła na wysokości zadania i w pełnym skupieniu, przerywanym od czasu do czasu salwą śmiechu, delektowała się kunsztem aktorskim swoich kolegów i koleżanek        z koła teatralnego. Występ podobał się wszystkim: młodzieży, nauczycielom, pracownikom szkoły. Spektakl nagrodzono gromkimi brawami.

Warto zaznaczyć, że praca nad dwudziestominutowym spektaklem trwa całymi miesiącami: próby, stroje, dekoracje, rekwizyty, muzyka. To wymaga czasu i zaangażowania całego zespołu: aktorów, scenografów, specjalistów od rekwizytów i obsługi technicznej.

Pragnę podziękować całemu zespołowi koła teatralnego za artystyczne wrażenia, jakich dostarczyli widzom i swojemu opiekunowi.

                                                 

                                                                                                   opiekun koła teatralnego

                                                                                Magdalena Urban Kopeć

ZOBACZ ZDJĘCIA

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500