W całej Polsce ruszyła akcja  „Plecaki od serca”, która ma na celu zbiórkę plecaków przeznaczonych na cele charytatywne. Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Liszkach przyłączyli się do tej zbiórki i w niedzielę 11 czerwca zorganizowaliśmy charytatywny piknik.  Wydarzenie to patronatem objął Wójt Gminy Liszki – pan Paweł Miś, Sołtys Liszek – pan Józef Kowalik. Wspierało nasze działania także Stowarzyszenie im. Św. Jana Kantego i Lisiecki Klub Seniora.  
           Połączyliśmy tę akcję z poświęceniem nowo otwartego placu zabaw przy Zespole Szkół  w Liszkach. Nasza gminna społeczność nie mogłaby się cieszyć z tej atrakcji dla najmłodszych, gdyby nie zaangażowanie Wójta Gminy Liszki, Sołtysa Liszek, prezesa spółki Likom oraz radnych gminy Liszki.
          Atrakcją pikniku była pokazowa akcja Ochotniczej Straży Pożarnej w Liszkach, która obchodzi 130 - lecie istnienia. W  widowiskowy i profesjonalny sposób strażacy przeprowadzili akcję uwalniania kierowcy z rozbitego samochodu. Najbardziej zafascynowani byli najmłodsi – przyszłe pokolenie strażaków.
          Z kolei na hali sportowo – widowiskowej talentami popisywali się młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły. Nad przebiegiem części artystycznej czuwała prowadząca, pani Magdalena Urban Kopeć. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły pod okiem pani Joanny Wawro, pierwszoklasiści tańczyli i recytowali wspierani przez panią Joannę Jasiołek, a uczniowie klasy trzeciej w kowbojskim rytmie zaprezentowali niełatwy układ taneczny, który opracowała z nimi pani Justyna Zachara. Starsi uczniowie, gimnazjaliści, popisywali się talentem wokalnym. Zespół Escape znów potwierdził swoją wysoką formę i prosto z zawodów przyjechał na piknik zatańczyć układ, którym wywalczył pierwsze miejsce w III FreeStyle Open Dance – są mistrzami Małopolski w kategorii hip – hop. Występom w tle towarzyszyła dekoracja dopracowana przez panie: Danutę Kawulę, Marię Chrzanowska i Jadwigę Słowik. Nad akcją zbiórki plecaków czuwały pani Elżbieta Powązka i pani Jadwiga Słowik – koordynatorki działań szkolnego wolontariatu. Projekt fotograficzny „Krzyżacy w obiektywie” to zasługa pana Dariusza Jacha i pani Elżbiety Powązki. Natomiast sportowe zawody dla dzieci i rodziców przygotowali pan Krzysztof Micał i pan Marcin Sadko. O zatrzymanie tych momentów w formie reportażu fotograficznego zadbali pani Agnieszka Cyganik i pan Dariusz Jach.
              Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć niezwykłą wystawę fotograficzną  >„KRZYŻACY” w obiektywie<, którą w ramach projektu gimnazjalnego pochwaliła się klasa IIc. Uczniowie w strojach z epoki uwiecznieni zostali na wielkoformatowych zdjęciach.
          Na zakończenie części artystycznej zespół teatralny pokazał swój oryginalny pomysł na interpretację sztuki Williama Szekspira. W nowoczesnej odsłonie, łamiąc konwencję tragedii, z humorem i werwą, zachwycili widownię „Romeo i Julią inaczej”.
          Wszystkie występy nagrodzono dużymi brawami.
        Cieszy nas, że tak wiele osób przyłączyło się do naszej akcji, przynosząc na piknik plecaki oraz materiały piśmiennicze i papiernicze. Wszystko zostanie przekazane dzieciom, które potrzebują naszej pomocy  w kompletowaniu szkolnej wyprawki.
         Współpraca z Lisieckim Klubem Seniora i  Stowarzyszeniem im. Św. Jana Kantego jest dla naszej szkoły cennym doświadczeniem. Liczymy, że przed nami jeszcze niejedna wspólna akcja. Dziękujemy!!!

Magdalena Urban Kopeć

 

Polecane linki

Gmina Liszki

e-dziennik

Oddziały przedszkolne

UKS 2010 Liszki

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Dzwonki szkolne

  810 - 855

   900 - 945

   955 - 1040

   1050 - 1135

   1140 - 1225

   1235 - 1320

   1325 - 1410

   1415 - 1500